top of page

Farmacijos mokslo ir praktinės veiklos reikšmė pasaulyje: PSO ir FIP bendradarbiavimas


2023 m., sausio 30 – vasario 7 dienomis Ženevoje vyko 152 – asis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vykdomosios tarybos posėdis (EB152), kuriame pateikta eilė pareiškimų dėl: nestandartinių ir falsifikuotų medicinos produktų; visuotinio sveikatos draudimo; PSO pasirengimo ekstremalioms sveikatos problemoms ir reagavimo į jas stiprinimo.

Išsami informacija Dominique Jordan FIP Prezidento kreipimesi:


Gerbiami kolegos,


šiuo metu vyksta 152-oji Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Vykdomosios valdybos sesija, kuri prasidėjo praėjusią savaitę. PSO yra tarpvyriausybinė agentūra, vadovaujanti ir koordinuojanti tarptautinius sveikatos klausimus ir priklausanti Jungtinių Tautų šeimai. Šiais metais jai sukanka 75 metai, o tai taip pat reiškia, kad FIP nepertraukiamai bendradarbiauja su PSO jau 75 metus.


Per šiuos metus FIP bendradarbiaudama su PSO, siekė įgyvendinti iniciatyvas, susijusias su mūsų vizija (pasaulis, kuriame kiekvienas gali naudotis saugia, veiksminga, kokybiška ir patikima medicinos pagalba, įperkamais vaistiniais preparatais, technologijomis ir farmacine rūpyba) ir mūsų bendru tikslu - kokybiškas gyvenimas ir sveikata visiems.


2019 m. bendradarbiavimo su PSO darbo jėgos, pacientų saugos, pirminės sveikatos priežiūros ir kitų sričių klausimais, pasirašydami memorandumą. Su juo galite susipažinti čia.


Dėl mūsų "Nevyriausybinių organizacijų, palaikančių oficialius santykius su PSO" statuso FIP gali išreikšti poziciją organizacijos valdymo organų posėdžiuose. Kaip ir anksčiau, FIP išreiškė savo poziciją PSO vykdomosios valdybos posėdyje. Praėjusią savaitę padarėme pareiškimus šiais klausimais:

Kalbant apie SF vaistus, pabrėžėme, kad vaistininkai, kaip pirminės sveikatos priežiūros specialistai, turintys reikiamas kompetencijas apie vaistinius preparatus, yra kovos su šiais kenksmingais produktais priešakyje. Taip pat atkreipėme dėmesį į bendradarbiavimą su PSO kuriant universitetinį kursą apie falsifikuotus vaistus, kuris buvo sėkmingai išbandytas ir

raginamas toliau įgyvendinti plačiau už bandomojo projekto ribų.


Kalbant apie visuotinį sveikatos draudimą, tvirtinome, kad vienas iš svarbiausių konkrečių žingsnių yra tinkamas ir tvariai finansuojamas sveikatos priežiūros darbuotojų ruošimas ir ugdymas, daugiausia dėmesio skiriant integruotam pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikimui. Galite sužinoti daugiau apie FIP įsipareigojimą ir darbą PHC srityje čia: https://primaryhealthcare.fip.org/


Kalbant apie pasirengimą ekstremalioms situacijoms, pabrėžėme, kad pagrindinių sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumas turi būti užtikrintas, imantis priemonių, padedančių išvengti

specialistų išsekimo ir gerinti emocinę sveikatą, užtikrinant galimybę gauti asmeninių apsaugos priemonių ir vakcinų sveikatos priežiūros darbuotojams.


Šios PSO vykdomosios valdybos posėdžio metu buvo aišku, kad COVID-19 protrūkis tebėra pasaulinė ekstremalioji situacija sveikatos srityje. Taip pat buvo įdomu išgirsti, kad,

pirmą kartą savo istorijoje PSO pasiekė bendrą lyčių lygybę tarp visų rūšių darbuotojų

ir pareigybių skirtingose kategorijose.


Mūsų oficialus endradarbiavimo statusas su PSO reiškia, kad FIP turi unikalią galimybę ginti vaistininkų interesus, farmacijos mokslininkų ir farmacijos mokytojų vaidmenį pasaulinėje sveikatos darbotvarkėje. Pagal šiuos santykius mes taip pat kartu dirbame prie daugelio projektų, įskaitant neseniai parengtą mokymo programos vadovą, skirtą padėti pedagogams

užtikrinant, kad vaistininkai geriau gebėtų užkirsti kelią nekokybiškiems ar falsifikuotiems vaistams ir medicininiams preparatams patekt į pacientų rankas. Tikimės, kad panašaus bendradarbiavimo su PSO bus ir daugiau.


Praėjusią savaitę pradėdamas valdybos posėdį PSO generalinis direktorius Dr. Tedrosas apibūdino 5 P raides: Skatinimas, aprūpinimas, apsauga, stiprinimas ir rūpinimasis sveikata (angl. Promoting, Providing, Protecting, Powering and Performing for health). Mes pridedame dar vieną "P": farmacija! Būtent tai yra tai, ką vaistininkai daro. Būkite tikri, kad FIP ir toliau rems pasaulio sveikatą, mūsų profesiją ir jus jūsų darbe.

Geriausi linkėjimai,

Dominique Jordan

President International Pharmaceutical Federation (FIP)


Anglišką kreipimosi versiją galite rasti čia:

FIP Prezidento kpeipimasis
.pdf
Atsisiųsti PDF • 171KB

.


Comments


bottom of page