top of page

Lietuvos farmacijos sąjungos veikla prieš rūkymą, dalyvaujant FIP pasauliniame tyrimePasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tabako vartojimas yra pagrindinė lėtinių kvėpavimo ir plaučių, širdies ir kraujagyslių bei onkologinių ligų priežastis. Pasaulyje kasdien rūko vidutiniškai 22 % žmonių; kasmet miršta 7 milijonai žmonių nuo rūkymo sukeltų ligų, pusė iš šių mirčių yra priešlaikinės, kurių galima išvengti.


Žalingas tabako poveikis žmogaus sveikatai yra pagrįstas moksliniais tyrimais ir gerai dokumentuotas. Priklausomybė nuo nikotino yra ne žalingas įprotis ar valios trūkumas, bet liga, kuri turi būti gydoma pasitelkiant efektyvias, mokslu grįstas metodikas ir suteikiant visapusišką pagalbą metantiems rūkyti.


Tuo tikslu 2024 m. tarptautinės farmacijos federacijos (The International Pharmaceutical Federation (FIP) išleistas išsamus ir praktiškas vaistininkų pagalbos šaltinis – leidinys  “Vadovas vaistininkui: Rekomendacijos norintiems mesti rūkyti asmenims ir jų priklausomybės nuo tabako gydymas”.


FIP Handbook for pharmacist_2023
.pdf
Download PDF • 1.29MB

Vaistininkai, bendraudami su metančiais ar planuojančiais mesti rūkyti asmenimis, išsamiai ir aiškiai pateikia informaciją, nurodo metodus ir strategiją bei priemones ir vykdo visuomenės švietimą šiuo klausimu. Be to, esant reikalui, nukreipia pacientus kitų sveikatos priežiūros specialistų konsultacijai.


Pastaruoju metu Lietuvos farmacijos sąjungos valdyba dalyvauja tarptautinės farmacijos federacijos organizuojamame pasauliniame tyrime, kurio tikslas įvertinti vaistininkų profesionalios pagalbos reikšmę, metantiems ar planuojantiems mesti rūkyti asmenimis.

 


Informaciją parengė

Prof. Ona Ragažinskienė, LFS prezidentė

Comentarios


bottom of page