top of page

Paskelbti rinkimų „Lietuvos metų vaistininkas 2023“ nugalėtojaiGražiausioms metų šventėms išpuoštame Raudondvario dvare (Kauno raj.) paskelbti ir apdovanoti rinkimų „Lietuvos metų vaistininkas 2023“ nugalėtojai. Geriausio vaistininko rinkimus jau šeštą kartą organizavo farmacijos specialistams skirtas žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetu. Nuoširdi organizatorių padėka - rinkimų mecenatui kompanijai „Bionorica“. Šiemet į finalinį etapą pateko 11 vaistininkų, svarbiausias vertinimo kriterijus buvo „Vaistininkas – Mentorius“.


2023-ųjų metų finalininkai

2023 metų finalinio etapo dalyviai buvo šie: Albina Aleknavičienė iš Šilutės ir Monika Matulaitytė iš Vilniaus (abi jos – iš „Norfa vaistinės“ tinklo), Irena Garuckienė iš Kėdainių ir Justina Metlovienė iš Panevėžio (vaistinių tinklas „Camelia“), Birutė Kaminickienė (Marijampolė) ir Lijana Radžiūnienė iš Kauno („BENU vaistinė Lietuva“ atstovės), Sigita Korbutaitė iš Vilniaus ir Rimantė Koroliova iš Kauno rajono („Gintarinės vaistinės“ tinklo vaistininkės), Vygintas Milašius (gyvena Kaune, o dirba Vilniuje) ir Modestas Kriukelis (gyvena Kaune, o dirba Ukmergėje, abu – iš „Eurovaistinės“), taip pat – Inga Jurkonytė iš Vilniaus (UAB „Ramunėlės vaistinė“). Finalinio etapo dalyvius vertino autoritetinga komisija

Finalinio etapo dalyviai dalyvavo pokalbyje su tarptautine vertinimo komisija, kurią sudarė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė (komisijos pirmininkė), žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, to paties fakulteto prof. Loreta Kubilienė, šio fakulteto mokslininkai prodekanas prof. Valdas Jakštas, prof. Jurga Bernatonienė, doc. Tauras Mekas, Lietuvos farmacijos sąjungos prezidentė, VDU profesorė Ona Ragažinskienė. Komisijoje taip pat dirbo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Gytis Andrulionis, Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos departamento direktorė Anželika Oraitė ir Rygos Stradinio universiteto doc. Baiba Maurina. „Šis konkursas yra labai svarbus visiems vaistininkams ir apskritai vaistininkystei, – pabrėžė pagrindinė rinkimų organizatorė LSMU Farmacijos fakulteto prof. Loreta Kubilienė. – Šiemet daug diskutavome, kokį vaistininką rinkti, ir pasirinkome Vaistininką – Mentorių. Į šią sąvoką sutelpa labai daug: vaistininkas Mokytojas, vaistininkas Palydovas, vaistininkas Patarėjas, vaistininkas Kolega. Šie pagrindiniai aspektai atsispindėjo ir konkurso sąlygose“.


Komisijos pirmininkė prof. Ramunė Morkūnienė pasidžiaugė, kad šiemet į finalinį etapa pateko ypatingai stiprūs vaistininkai, todėl išrinkti geriausius iš geriausių komisijai nebuvo lengva.


„Rinkimų eigoje, kai vyko komisijos pokalbiai su finalininkais, vaistininkai atkreipė dėmesį, kad darbas su žmonėmis yra iššūkis, - pabrėžė LSMU Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė. - Reikia daug pastangų, kad jaunas, ką tik atėjęs specialistas pasijustų kaip namuose, kad pacientai išeitų iš vaistinės sveikesni ir laimingesni, ir kad vėl į ją sugrįžtų“.


Nugalėtojai – iš įvairių vaistinių tinklų

Tarptautinės komisijos sprendimu „Lietuvos metų vaistininkas 2023“ tapo ir Platinos medaliu apdovanota vilnietė vaistininkė, „Gintarinės vaistinės“ atstovė Sigita Korbutaitė. Nugalėtoją paskelbė ir Platinos medalį tradiciškai įteikė JE kardinolas Sigitas Tamkevičius. Jai įteikta ir Vilniaus mero Valdo Benkunsko padėka.


Aukso medalis ir diplomas komisijos sprendimu atiteko „Camelia“ vaistinių tinklo atstovei Justinai Metlovienei iš Panevėžio. Ji taip pat apdovanota Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko Padėka. Suskaičiavus komisijos skirtus balus paaiškėjo, kad šiemet tokį patį balų skaičių dešimttūkstantosios dalies po kablelio tikslumu surinko net du finalinio etapo dalyviai – Vilniuje dirbanti Inga Jurkonytė (UAB „Ramunėlės vaistinė“) ir taip pat sostinės vaistinėje dirbantis kaunietis Vygintas Milašius („Eurovaistinė“). Jiems taip pat skirto Vilniaus mero padėkos.Visiems medalininkams Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja Živilė Gudlevičienė įteikė Premjerės Padėkas.


Iškilmingame renginyje dalyvavęs Raudondvario dvaro šeimininkas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasveikino šventės svečius ir pasidžiaugė, kad Kauno rajonas pritraukė daug farmacijos verslo atstovų (čia sėkmingai veikia ne viena farmacijos įmonė), o konkurse puikiai pasirodžiusiai Kauno rajono gyventojai Rimantei Koroliovai („Gintarinė vaistinė“) įteikė Padėką.


Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos šventinio renginio dalyviams koncertavo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Marija Arutiunova ir Raimondas Baranauskas, jiems akomponavo pianistė Rūta Blaškytė.


Organizatorių tekstas ir nuotraukos:

1. Šių metų rinkimų finalinio etapo dalyviai su komisijos nariais – po apdovanojimų

2. Lietuvos 2023 metų vaistininkė Sigita Korbutaitė po medalio įteikimo 

Comments


bottom of page