top of page

Sveikatos apsaugos ministrui farmacijos klausimais patarinės E. Narkevičius


Nuo spalio 23 d. sveikatos apsaugos ministro patarėjo pareigas pradeda eiti Edgaras Narkevičius. Naujasis patarėjas patarinės ir konsultuos sveikatos apsaugos ministrą A. Dulkį farmacijos, jos reguliavimo bei kainodaros, medicinos inovacijų srityse.

Pasak sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio, dažnas pacientas pagal vaistų ir medicininių priemonių prieinamumą vertina sveikatos apsaugos kokybę, todėl šiai sričiai būtinas nuolatinis dėmesys ir pacientų padėtį gerinančių naujovių diegimas.

„Per pastaruosius kelis metus pasiekta reikšmingų rezultatų vaistų politikoje – atsirado paciento krepšelis, panaikinantis priemokas, pavyko sumažinti daugiau nei pusės kompensuojamų vaistų kainas. Tikiu, kad kartu su Edgaro įsiliejimu į komandą bus išlaikytas pagreitis, gerinant vaistų prieinamumą pacientams“, – teigia ministras.

„Farmacijos sektorių suvokiu kaip nepertraukiamą mechanizmą, kurio tvarumą užtikrina vaistų tiekimas, kainodara, reguliavimas ir prieinamumas pacientams. Man didelė garbė prisijungti prie komandos ir padėti užtikrinti tvarų šio mechanizmo funkcionavimą, mažinant vaistų trūkumą, tobulinant vaistų reguliavimą ir kainodarą bei skatinant prieinamumą, pasitelkiant savo patirtį, duomenis ir įrodymais pagrįstą mediciną“, – nurodo E. Narkevičius.

Naujasis patarėjas yra sukaupęs daugiau nei 25-erių metų darbo patirtį Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse farmacijos sektoriuje. Jis užėmė įvairias pozicijas, tarp jų ir vadovaujančias, tarptautinėse farmacijos bendrovėse ir buvo atsakingas už vaistų įvedimą, projektų valdymą, santykių su suinteresuotomis pusėmis ir valdžios institucijomis palaikymu.

E. Narkevičius yra baigęs Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, kur įgijo medicinos gydytojo kvalifikaciją, o taip pat to paties universiteto Ekonomikos fakultetą, kur įgijo verslo administravimo magistro laipsnį.

E. Narkevicius

Comments


bottom of page